Уникални СНИМКИ разкриват как се живее в Далечния Север
Непознатият Далечен Север едновременно привлича и отблъсква. Някои хора се влюбват в него толкова силно, че остават да живеят там. Други пък бягат с всички сили и никога повече не искат да се завръщат в това замръзнало царство.
Градовете, които живеят при почти постоянни минусови температри, без съмнение предизвикват интерес. Любопитно е да се види как оцеляват хората там.
Вижте следващата галерия със снимки, разкриващи как изглежда обикновения живот около Полярния кръг:
Началото на сезона за гъби в Ямал (Северозападна Русия) изглежда така
Същото е и в Република Коми. Лесно можеш да си събереш две торби бели гъби докато се разхождаш в парка.
„Тази снимка е направена на път за Ямбург“, пише потребител в социалните мрежи
„На следващия ден бях шокиран от огромните дебели чайки, които бяха големи като пожарогасители. Сибирски чайки. Това са тези дебели чайки, които започват да крещят в 4 ч. сутринта през лятото“, добавя той.
Хората ходят до сушата, за да се разходят
„В петък вечер се нагласих и приготвих за парти. И попитах приятеля си: „Вие тук къде излизате? Готов съм за малко забавление“. Той ми отговори: „Никъде. Всички си стоят вкъщи и работят тук, на север. Ако искаме да си почиваме и да излизаме, отиваме до континента“. Първоначално не повярвах и попитах още три пъти. След като разбрах, че е вярно, започнах да плача“, признава рускиня в социалната мрежа.
Радиаторите се чупят от студ
„Спомням си че бях на минус 62 градуса по Целзий в Колима, Сибир. Сега там е минус 47. Децата от началното училище спират да ходят при минус 50. По-големите деца продължават да ходят на училище и при тази температура докато радиаторите не започнат да гърмят от студа. Тогава им е разрешено да си останат вкъщи“.
При минус 48 градуса деца си играят на улицата
Така изглежда „чум“ – където лагеруват семействата на ненците (ловци на елени)
Сградите са боядисани в ярки цветове. Това е начин да се бори „бялата депресия“, защото има твърде малко слънце и белият цвят е навсякъде. Има месеци, когато изобщо не се стъмва.
За да се разнообрази животът на хората се провежда фестивал, на който се рисуват арктически пенйзажи по фасадите на сградите. Те изобразяват ледоразбивачи. Северния полюс, бели мечки и елени.
Градовете по света, намиращи се на географска ширина 45 градуса и над тях и са с температури под нулата през зимата, са обединени в общността на Зимните градове. Идеята на тази общност е „да се извлече най-доброто от зимата“.
Лятото е тундрата е дошло, когато комарите ядат направо от ръцете ви
„Не забравяйте да си донесете шлифер и гумени ботуши, ако идвате тук през лятото. Също и репелент за комари. Забравих да направя това и комарите за малко да ме отнесат в тундата и да ме изядат там“, разказва пътешественик.
Висулки на лицето
„Количество сняг като за два месеца падна в Норилск и преспите стигнаха до втория етаж“
„Март. Сибир. По-добре да държим прозорците затворени“
„Шофьорите на коли на палят колите си по пет месеца“
Заради слабата видимост номерата на сградите се изписват с много големи цифри
източник: pochivka.blitz.bg
Вижте още:
Какви стайни температури поддържат в различните страни през зимата
Как европейците оцелявали през зимата
Изумителните неща, които се случват с тялото през зимата
Ако тази статия Ви харесва, помогнете ни да я популяризираме чрез бутончетата за споделяне отдолу.
Благодарим Ви!
Последвайте ни във Facebook
Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите и мненията, изказани в тях. Запазваме си правото да изтриваме коментари, които съдържат обидни или нецензурни изрази, които представляват явна или скрита реклама и които преценим за неподходящи по някаква друга причина.
Моля, обърнете внимание, че коментарите не са начин за връзка с нашия сайт. В случай, че искате да се свържете с нас, моля ползвайте за това секцията Контакти.