15 места, които изглеждат така, сякаш не са от тази планета

Понякога гледаш снимка на някое място на Земята и просто не ти се вярва, че може да съществува реално. Събрахме няколко такива снимки, които сякаш са от друг свят. Природата не спира да ни удивлява…

Комплексът спящи вулкани Три сестри, Орегон, САЩ

2

 

Последното изригване на единия от тях, Южната сестра, е било преди 2000 години. През 2005 г. сеизмолозите фиксират изпъкване на земната кора врайона на Южната сестра, което говори за сеизмична активност на този вулкан.

Гейзерът Флай, Невада, САЩ

 

3

Той е създаден случайно, по време на направата на изкоп за геотермални проучвания през 1964г. Скалните образувания във всички цветове на дъгата са истинската забележителност на мястото. Причината е богатият химичен състав на водата.

Езерото Байкал, Сибир, Русия

4

Най-дълбокото езеро на планетата и най-големият резервоар на сладка вода. Езерото и крайбрежните му територии се отличават с уникално разнообразие на флората и фауната.

Каньон Вълната, Аризона, САЩ

5

Според учените, на това място е имало пясъчни дюни, които във времето са се превърнали в полутвърда скала с вертикални и хоризонтални пластове, а ерозията от вятъра и дъжда са създали този грандиозен пейзаж. Мекият пясъчник е много крехък и затова по него трябва да се ходи внимателно, за да не пропадне.

Morkadis

Антарктида

6

Антарктида е високо ледниково плато, над което на места се издигат планински системи. Средностатистически това е най-високият, най-студеният, най-сухият и най-ветровитият континент и има най-висока средна надморска височина от всички континенти.

Плажът Алентежу, Португалия

7

Езерото Абрахам, Алберта, Канада

8

Това удивително езеро е интересно заради това, че съдържа смъртоносен и потенциално експлозивен елемент  -метан. Натрупването на този газ се дължи на това, че езерото е направено върху суша, което означава пък, че съществуващата отдолу растителност е започнала да се разлага с течение на времето, освобождавайки метан. Когато езерото замръзне, метанът остава под водата във вид на мехурчета, които изглеждат зашеметяващо.

Данксия, или планината Дъга, Китай

9

Планините на дъгата са съставен предимно от червен пясък, пясъчник и утаечни скали. Най-добре е да посетите Планините на дъгата сутрин или по време на залез слънце.  Тогава цветовете се променят непрекъснато, показвайки жълти и червени слоеве, както и обхванатия от светлината сив слой.

Ледената пещера, Уисконсин, САЩ

10

Впечатлява с уникалните си замръзнали водопади, съставени от хиляди висулки.

Пустинята в Северна Аризона, САЩ

1

Разместванията на пластовете в земната кора в резултат на земетресенията и вулканичната активност, както и честите наводнения, са сътворилии магията на Цветната пустиня.

Пустинята в Намибия 2

„Сюрреалистично” едумата, която най-често се използва за описване на странните, жълти пейзажи на парк „Намиб Науклуфт”. Едно от най-необикновените преживявания тук е наблюдаването на изгрева или залеза от върха на някоя дюна, тъй като с движението на слънцето дюните придобиват различни цветове.

Розовото езеро Хилиър, Австралия  3

То е плитко и е с диаметър 600 м. Ограденое от бели солни отлагания и тъмнозелени евкалиптови гори. Най-вероятното обяснение за розовия му цвят е свързано с ниските концентрации на хранителни вещества и различни видове бактерии и водорасли.

Водопадът Годафос, Исландия 4

Името си „Водопад на боговете” Годафос получава още преди хиляди години. Според една от версиите, жителите на Исландия хвърлили във водопада езическите богове, на които преди това са се кланяли. Според друга – името идва от дървените фигури на богове, които дълго са се извисявали над него.

Вулканът Далол, Етиопия 5

Това е най-ниският вулкан на планетата (48 м под морското равнище). През 1926 г. там е имало силно скално изригване, в резултат на което се е образувал „извънземният” кратер със странни солени образувания. Вулканът е скрит под пласт сол, дебел почти километър.

Архипелагът Сокотра, Йемен 6

Състои се от 4 острова, които са най-изолираните късчета земя в света. Те са се отделили от африканския континент (от днешна Сомалия) преди милиони години и поради тази причина там са се появили толкова много специфични видове, които не се срещат никъде другаде по света.

инфо: cluborfei.com

Вижте още:

 

Ако тази статия Ви харесва, помогнете ни да я популяризираме чрез бутончетата за споделяне отдолу.

Благодарим Ви! 

Последвайте ни във Facebook

Оставете коментар

Писането на кирилица е силно препоръчително.

Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите и мненията, изказани в тях. Запазваме си правото да изтриваме коментари, които съдържат обидни или нецензурни изрази, които представляват явна или скрита реклама и които преценим за неподходящи по някаква друга причина.

Моля, обърнете внимание, че коментарите не са начин за връзка с нашия сайт. В случай, че искате да се свържете с нас, моля ползвайте за това секцията Контакти.