Посрещаме пролетта

пролет

Астрономическата пролет в северното полукълбо тази година настъпва на 20 март в 12.28 часа българско време.

Слънцето при своето видимо движение по еклиптиката, пресича пролетната равноденствена точка и от южната небесна полусфера преминава в северната. Това е и един от двата дни в годината, в които продължителността на деня и нощта са приблизително равни.

Периодът от началото на астрономическата пролет до началото на следващата астрономическа пролет е 365,24219 денонощия. Пролетното равноденствие или първият пролетен ден може да е на различни дати в различните години – 19-ти, 20-ти или 21-ви март. Причината е в различната продължителност на годината според Григорианския календар, както и географското положение.

В края на седмицата пък ще преминем към лятното часово време. В 3.00 часа на 26 март трябва да настроим часовниците си с един час напред.

Лятото ще дойде на 21 юни. Продължителността на деня и нощта отново ще е приблизително равна с настъпването есента. Тази година есенното равноденствие е на 22 септември.

инфо: dariknews.bg

Вижте още:

5 МЕСТА, КЪДЕТО Е ВЕЧНА ПРОЛЕТ

 

Ако тази статия Ви харесва, помогнете ни да я популяризираме чрез бутончетата за споделяне отдолу.

Благодарим Ви! 

Последвайте ни във Facebook

Оставете коментар

Писането на кирилица е силно препоръчително.

Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите и мненията, изказани в тях. Запазваме си правото да изтриваме коментари, които съдържат обидни или нецензурни изрази, които представляват явна или скрита реклама и които преценим за неподходящи по някаква друга причина.

Моля, обърнете внимание, че коментарите не са начин за връзка с нашия сайт. В случай, че искате да се свържете с нас, моля ползвайте за това секцията Контакти.