Индоевропейските езици възникнали в черноморските степи
Индоевропейските езици – „от английския до гръцкия и хинди“, са възникнали преди около 6500 година в черноморските и прикаспийски степи на територията на днешна Русия и съседните страни, предаде БГНЕС.
Според съобщение на Лингвистичното общество на Америка, ново потвърждение за това са получили специалисти от Калифорнийския университет в Бъркли.
Според съобщение за пресата, проучването, на базата на повече от 150 езика, подкрепя т.нар „степна“ или „Курганска“ хипотеза, според която разпространението на индоевропейските езици е станало в периода от 4500 до 3500 г. пр.н.е., успоредно с развитието на животновъдството.
Пояснява се, че алтернативната Анадолска хипотеза отнася този процес към много по-ранен период /7500-6000 г. пр.Хр./ и към други места на територията на съвременна Турция.
инфо: interest.actualno.com
Вижте още:
БЪЛГАРИТЕ СА НАЙ-ДРЕВНИЯТ НАРОД В ЕВРОПА
Ако тази статия Ви харесва, помогнете ни да я популяризираме чрез бутончетата за споделяне отдолу.
Благодарим Ви!
Последвайте ни във Facebook
Оставете коментар
Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите и мненията, изказани в тях. Запазваме си правото да изтриваме коментари, които съдържат обидни или нецензурни изрази, които представляват явна или скрита реклама и които преценим за неподходящи по някаква друга причина.
Моля, обърнете внимание, че коментарите не са начин за връзка с нашия сайт. В случай, че искате да се свържете с нас, моля ползвайте за това секцията Контакти.
Гръцкия език ,няма как да бъде включен в тази група езици, защото е африкански по структура , визирам морфология и лексика! Терминът Индоевропейски е остарял и на негово място трябва да се прилага нов такъв .Предлагам „Евразийски езици“,защото трябва да е в унисон с новите научни открития и хипотези.